Sort by
  • Project Power

    ★★★½

  • The Old Guard

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Yours Sincerely, Kanan Gill

  • La vita nuova

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★★★

  • National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

  • The Thing About Harry

  • Love Aaj Kal

  • Isi & Ossi

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Big Brother

    ★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★★

  • Darbar

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

  • Noelle

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Moothon

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • The King

  • Brigitte

  • First Cow

    ★★★★★

  • Waves

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Game Over

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Chopsticks

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • And Then We Danced

  • Rocketman

  • The Hustle

    ½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★★★