Sort by

aisu has logged 152 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shakespeare's Globe: Much Ado About Nothing

Shakespeare's Globe: Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Haider

Haider

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bareilly Ki Barfi

Bareilly Ki Barfi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Year I Lost My Mind

The Year I Lost My Mind

2017
×
Edit this entry  
18
Just Friends

Just Friends

2018
×
Edit this entry  
10
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lust Stories

Lust Stories

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry