Sort by

aisu has logged 20 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lust Stories

Lust Stories

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death in Buenos Aires

Death in Buenos Aires

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Retake

Retake

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mammal

Mammal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry