• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Traveler

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ½

  • Black Fox

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Enter the Anime

    ½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Saga of Tanya the Evil: The Movie

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Freaks

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★½