Mauricio Velazco has logged 35 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Fox

Black Fox

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato

Kabaneri of the Iron Fortress: The Battle of Unato

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saga of Tanya the Evil: The Movie

Saga of Tanya the Evil: The Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★
Edit this entry