Mav has logged 193 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Devs

Devs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Dust and Ashes

Dust and Ashes

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wind

The Wind

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Infection

Infection

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memento Mori

Memento Mori

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wishing Stairs

Wishing Stairs

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry