Sort by

River has logged 45 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spinners

Spinners

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Others

The Others

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry