Sort by

yen has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
Edit this entry  
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Work It

Work It

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Floating Lives

Floating Lives

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Passport to Love

Passport to Love

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Giấc Mơ Mỹ

Giấc Mơ Mỹ

2017
×
★½
Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taxi, What's Your Name?

Taxi, What's Your Name?

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Quý Cô Thừa Kế

Quý Cô Thừa Kế

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Jackpot

Jackpot

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry