Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fast X

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Covenant

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Tetris

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Dolly Parton's Mountain Magic Christmas

  • Suzume

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Nick Kroll: Little Big Boy

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Marry Go Round

    ★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Bros

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Black Bird

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Super Hero

    ★★★★

  • Goodbye Brooklyn Nine-Nine

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Honoring a Broadway Legacy: Behind the Scenes of tick, tick...Boom!

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • All or Nothing: Toronto Maple Leafs

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Come from Away

    ★★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½