Sort by

Max has logged 58 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Suzume

Suzume

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry