Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Chris Rock: Selective Outrage

    ★★½

  • Marc Maron: From Bleak to Dark

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Inside Man

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★