Sort by
  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★½

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Moonfall

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★½

  • Swimsuit

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • A Cop Movie

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Days

    ★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★½

  • Emma.

    ★½

  • Sungazer

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Wendy

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Miss Juneteenth

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★½

  • His House

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker