• George Carlin's American Dream

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Thing from the Factory by the Field

  • The Northman

  • Ambulance

  • X

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • Kimi

  • Jackass Forever

  • Something in the Dirt

  • Fresh

  • Scream

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • South Park: Post COVID

  • 8-Bit Christmas

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

  • tick, tick...BOOM!

  • Horror Noire

  • Bug Bites!

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Bingo Hell

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • Tropaion

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Masking Threshold

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • A Banquet

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

  • Malignant

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Shiny New World

    ★★★★★

  • When I Consume You

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • Aria

    ★½

  • Annette

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • We Need to Do Something

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

  • The Mitchells vs. The Machines

  • The Last Marriage

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★★

  • A Puff Before Dying

    ★★★★★

  • Moxie

  • The Beta Test

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★½