Sort by

maxdaweber has logged 136 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry