maxdaweber has logged 12 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry