maxdaweber has logged 18 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Package

The Package

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry