Sort by

max has logged 230 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My King

My King

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry