Max has logged 17 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry