Sort by

MaxKoenig has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crypto

Crypto

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
White Fang

White Fang

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Flight

Flight

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry