RSS feed for maxmstein
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Edit this entry  
21
Zelig

Zelig

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Basically

Basically

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Turtle's Head

The Turtle's Head

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
C'est La Vie

C'est La Vie

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
TDF Really Works

TDF Really Works

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sextuplets

Sextuplets

2019
×
★★
Edit this entry