Sort by

Max has logged 198 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
Edit this entry  
29
Late Night

Late Night

2019
×
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
13
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fury

Fury

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read other review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry