Sort by
  • Viking

  • Blonde

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Family Game

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Babysitter

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Resources

    ★★★½

  • Upstairs

    ★★★★

  • Dear Audrey

    ★★★★

  • Stray Ducks

  • Eternals

    ★★★

  • Je me souviens d'un temps où personne ne joggait dans ce quartier

    ★★★½

  • La Contemplation du mystère

  • Nouveau-Québec

    ★★½

  • Bootlegger

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Noise of Engines

    ★★★½

  • Frimas

  • Drunken Birds

    ★★½

  • Maria Chapdelaine

    ★★★★

  • Earwig

    ★★★½

  • Reflection

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Wars

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Virgin Blue

    ★★½

  • Baby, Don’t Cry

    ★★½

  • King Knight

    ★★

  • Monsieur Cachemire

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Echoes of the Invisible

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • France

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

  • Bruno Reidal: Confession of a Murderer

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Unclenching the Fists

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

  • Catcalls

  • In the Heights

    ★★★½

  • Damascus Dreams

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½