paul has logged 128 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hammer

Hammer

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ipcress File

The Ipcress File

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Captive

The Captive

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Angels

Evil Angels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coastal Elites

Coastal Elites

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Emma

Emma

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
XXY

XXY

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry