Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Monster

Monster

2003
×
★★½
Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
Master, a Building in Copacabana

Master, a Building in Copacabana

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marighella

Marighella

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
★★½
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★½
Edit this entry