Maxvayne has logged 33 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tough and Deadly

Tough and Deadly

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Shag

Shag

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear

Fear

1946
×
★★
Edit this entry  
21
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadly Manor

Deadly Manor

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightfall

Nightfall

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killers

The Killers

1964
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Edit this entry  
15
Macao

Macao

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Times Square

Times Square

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Never Hike Alone

Never Hike Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Dead Birds

Dead Birds

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Zombies

Night of the Zombies

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Destination Murder

Destination Murder

1950
×
★★★½
Edit this entry  
06
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
Guru, the Mad Monk

Guru, the Mad Monk

1970
×
★½
Edit this entry  
03
The Racket

The Racket

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry