Sort by
  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Grimcutty

  • Hellraiser

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Goodnight Mommy

    ★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★★½

  • Fall

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Phantom Summer

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Pink Cloud

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★