Sort by

Maximus has logged 29 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry