• The Call

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Half of It

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

  • Little Women

    ★★★½

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★½

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Glass

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★

  • Nappily Ever After

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Set It Up

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Adrift

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Truth or Dare

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★

  • Searching

    ★★★★