Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
365 Days

365 Days

2020
×
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
11
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Weekend

Weekend

2011
×
Edit this entry  
20
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Edit this entry  
28
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Brothers

Brothers

2009
×
★★
Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
Edit this entry