Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Choose Love

Choose Love

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sissy

Sissy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clock

Clock

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Suzume

Suzume

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★½
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★½
Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry