Sort by

maya has logged 38 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
You're Next

You're Next

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Untitled

Untitled

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry