Sort by
  • Haul Out the Holly

  • A Royal Corgi Christmas

  • The Noel Diary

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★½

  • Spirited

    ★½

  • Christmas with You

    ★½

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Enola Holmes 2

    ★★½

  • Halloween Ends

  • Significant Other

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Barbarian

    ★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Purple Hearts

    ½

  • Orphan: First Kill

  • Nope

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Unhuman

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★½

  • Agnes

  • Marionette

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Modest Heroes

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery

    ★★

  • The Visit

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★½

  • Teen Beach Movie

    ★★½

  • The Conjuring

    ★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • Warm Bodies

    ★★★★

  • Stuck in Love

    ★★½

  • Snow White and the Huntsman

    ★★★★

  • Frenemies

    ★★

  • Geek Charming

  • Sharpay's Fabulous Adventure

    ★½

  • Lemonade Mouth

    ★★★

  • The Suite Life Movie

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • Avalon High

    ★★

  • Camp Rock 2: The Final Jam

    ★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★½

  • Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

    ★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★½

  • The Last Song

    ★★½