Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spirited

Spirited

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Royal Corgi Christmas

A Royal Corgi Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Haul Out the Holly

Haul Out the Holly

2022
×
Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★½
Edit this entry  
25
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery

Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unhuman

Unhuman

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Agnes

Agnes

2021
×
Edit this entry  
06
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry