• Mobile Suit Gundam G40

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • The Void

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • A Dark Song

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Don't Breathe

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

    ★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Snowpiercer

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • You're Next

    ★★★★★

  • Cave of Forgotten Dreams

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★

  • A Serious Man

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★½

  • Moon

    ★★★½

  • ThanksKilling

  • Synecdoche, New York

  • The Strangers

    ★★★½

  • Before the Devil Knows You're Dead

  • Inside

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Host

    ★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★½

  • The Descent

    ★★★

  • Wolf Creek

    ★★★★

  • Cube Zero

    ★★★

  • I ♥ Huckabees

    ★★★★½

  • 4

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • High Tension

    ★★★½

  • Dogville

    ★★★★★

  • In My Skin

    ★★★★

  • Cube 2: Hypercube

    ★★★

  • Sympathy for Mr. Vengeance

    ★★★★½

  • Panic Room

    ★★

  • Trouble Every Day