Rhona has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Contraption

The Contraption

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Schramm

Schramm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Schramm

Schramm

1993
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardian of Darkness

Guardian of Darkness

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ferocious Female Freedom Fighters

Ferocious Female Freedom Fighters

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drowning Mona

Drowning Mona

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Naked

Naked

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
True Lies

True Lies

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Great Planet Evil-Destroyer Dangaio

Great Planet Evil-Destroyer Dangaio

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Great Planet Evil-Destroyer Dangaio

Great Planet Evil-Destroyer Dangaio

1987
×
Read prior review Edit this entry  
07
Freejack

Freejack

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eraser

Eraser

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Beach

The Beach

2000
×
½
Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam G40

Mobile Suit Gundam G40

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry