• Bill Burr Presents: Friends Who Kill

    ★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★½

  • Sharmaji Namkeen

    ★★★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • OCD

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Toolsidas Junior

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★½

  • Badhaai Do

    ★★½

  • Uncharted

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★½

  • 83

    ★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Sooryavanshi

  • Red Notice

    ★★

  • Injustice

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Closed to the Light

    ★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Happening

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The World in Shots

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½