• Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Boyhood

    ★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★½

  • Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½