Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Christopher and His Kind

Christopher and His Kind

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eastern Boys

Eastern Boys

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
NYAD

NYAD

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Is True

All Is True

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry