Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bratz

Bratz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Help!

Help!

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Business

Business

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Door on the Left

Door on the Left

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seriously Red

Seriously Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Marci X

Marci X

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
My Favorite Year

My Favorite Year

1982
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blame

Blame

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sissy

Sissy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Boy Named Charlie Brown

A Boy Named Charlie Brown

1969
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
07
There's No Time For Love, Charlie Brown

There's No Time For Love, Charlie Brown

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
UHF

UHF

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Edit this entry