Sort by

Cher / Michael has logged 316 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Busting a Nut

Busting a Nut

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Golden Hour

Golden Hour

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Performance

Performance

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Swiped

Swiped

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Detective Sugarcakes - Freddy

Detective Sugarcakes - Freddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hunger

Hunger

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry