Sort by
  • History of the World, Part II

    ★★½

  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★½

  • Snipers

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Buck Breaking

    ½

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • One Second

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The People vs. Agent Orange

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★½