• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Predator

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★