Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Herself

Herself

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Pebble and the Boy

The Pebble and the Boy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Primer

Primer

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
The Burial of Kojo

The Burial of Kojo

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Together

Together

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
People Just Do Nothing: Big in Japan

People Just Do Nothing: Big in Japan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demonic

Demonic

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry