• On the Count of Three

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • John and the Hole

    ★★

  • I Was a Simple Man

  • Human Factors

    ★½

  • Apollo 11: Quarantine

  • Palmer

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Flee

    ★★★

  • One for the Road

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • Locked Down

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Music

    ★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

    ★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Superintelligence

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Small Axe

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • A Christmas Gift from Bob

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Woolf Women

    ★★½

  • Horizon Line

    ★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Babysitter Must Die

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Stardust

    ★★

  • Happy Halloween: A Halloween Kills Fan Film

  • Pixie

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Rose

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★

  • Sound for the Future

    ★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Initiation

    ★★★

  • Blithe Spirit

    ★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½