Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • Violent Night

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • The Noel Diary

    ½

  • Disenchanted

    ★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★

  • Strange World

    ★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Spirited

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • The Godfather of the Bride

    ★★★★

  • The Redeem Team

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★★

  • Sins of Our Mother

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Persuasion

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Father of the Bride

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★½

  • Moon Knight

  • The Wonderful Spring of Mickey Mouse

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Wonderful Winter of Mickey Mouse

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Marry Me

    ★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Together

    ★★★

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • Olaf Presents

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★