Sort by

McKLund has logged 150 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Strange World

Strange World

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Welcome to the Sticks

Welcome to the Sticks

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
rain

rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Godfather of the Bride

The Godfather of the Bride

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Blind Date

The Blind Date

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sins of Our Mother

Sins of Our Mother

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry