Sort by
  • Barbie

  • True Spirit

    ★★★

  • Beyond the Universe

    ★★★

  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★★★½

  • Re/Member

    ★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • God's Crooked Lines

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Came By

    ★★★

  • Fall

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Whole Truth

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Aftermath

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Unholy

  • The Fallout

    ★★★

  • Yes Day

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Safer at Home

    ★½

  • Red Dot

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • What Lies Below

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★