• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Inventing Anna

  • Tall Girl 2

    ½

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Bamboo Tea Party

    ★★

  • Cuber

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • Cocoon

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Night of the Huntsman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Night Raiders

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

    ½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Beckman

    ★★

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • A Nice Girl Like You

    ½

  • Money Plane

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

  • Selfie Dad

    ★½

  • Lady Driver