Sort by

katie has logged 38 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Time

Good Time

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Gentleman Jack

Gentleman Jack

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Edit this entry  
14
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★½
Edit this entry  
12
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★
Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Splash

Splash

1984
×
★★½
Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★
Edit this entry  
04
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★½
Read the review Edit this entry