Sort by

denis has logged 18 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Beirut

Beirut

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
Edit this entry  
14
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry  
10
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Movie Stars

The Last Movie Stars

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry